جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

دبیر انجمن متخصصان بیماری های عفونی :90 تا 100 هزار بیمار مبتلا به اچ آی وی /ایدز در کشور وجود دارد

   دبیر انجمن متخصصان بیماری های عفونی :90 تا 100 هزار بیمار مبتلا به اچ آی وی /ایدز در کشور وجود دارد (ایرنا ).
   
  تهران-ایرنا-دبیرانجمن متخصصان بیماری های عفونی وگرمسیری ایران گفت: براساس آمار وزارت بهداشت هم اکنون 27 هزار بیمار مبتلابه اچ آی وی /ایدز درکشور شناسایی شدند ولی این آمار مربوط به یک چهارم بیماران است و تخمین زده می شود بیش از 90 تا 100 هزارمبتلا به این بیماری در کشور وجود داشته باشد.
  [90 تا 100 هزار بیمار مبتلا به اچ آی وی /ایدز در کشور وجود دارد]
  دکتر مینو محرز روز یکشنبه در حاشیه بیست و دومین کنگره بیماری های عفونی و گرمسیری ایران در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود : در حال حاضر میانگین سن مبتلایان به اچ آی وی / ایدز در کشور زیر 30 سال است و متاسفانه آمار مبتلایان به این بیماری رو به افزایش است.
  به گفته وی خطر بزرگ تر این است که آمار مبتلایان که از طریق تماس جنسی به ایدز مبتلا شدند نسبت به سال قبل چند برابر شده است که از جمله علل آن مصرف مواد مخدر شیشه است که موجب بی بندو باری فرد می شود .
  *** انتقال ایدز از طریق تماس جنسی 5 تا 10 برابر شده است
  محرز گفت : انتقال ایدز از طریق تماس جنسی نسبت به سال قبل 5 تا 10 برابر شده است که این مسئله بسیار خطرناک است.
  وی خاطرنشان کرد: بیش از 30 سال است که ایدز در جهان اپیدمی شده است . در ایران این بیماری برای نخستین بار در افرادی که از فرآورده های خونی استفاده کرده بودند،بروز کرد و امروز شاهد روند افزایشی این بیماری هستیم .
  وی یادآور شد : در گذشته بیماری ایدز از طریق معتادان تزریقی منتقل می شد. امروز این بیماری بیشتر از طریق تماس جنسی منتقل می شود و آگاهی عمومی جامعه نسبت به این بیماری کم است و حتی مردم نمی دانند که مراکزی در ایران وجود دارد که افراد می توانند به صورت رایگان آزمایش دهند.
  ***بهترین راهکار کنترل ایدز، آموزش جوانان است
  محرز تاکید کرد که متاسفانه اطلاع رسانی در مورد ایدز در ایران بسیار ضعیف بوده است و همین مسئله موجب افزایش بیماری ایدز شده است از این رو بهترین راهکار بهبود وضعیت ، شروع آموزش به جوانان از مدرسه تا دانشگاه است تا جوانان در مورد رفتارهای پرخطر آگاهی داشته باشند.
  ***مبتلایان به ایدز در صورت مراجعه زود، عمر طبیعی می کنند
  محرز گفت: در حال حاضر بیماری ایدز با مراجعه زود هنگام قابل کنترل است و مبتلایان در صورتی که زود مراجعه کنند می توانند از عمر طبیعی برخوردارباشند .
  وی افزود : در صورت بی توجهی و مراجعه دیر هنگام به مراکز درمانی بیماری پیشرفت می کند و کمتر می توان برای بیماران روش های درمانی را به کار برد .

  این مطلب تا کنون 22 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 10 بهمن 1394
  منبع
  برچسب ها : ایدز ,بیماری ,وجود ,طریق ,کشور ,محرز ,طریق تماس ,تماس جنسی ,کشور وجود ,وجود دارد ,هزار بیمار ,هزار بیمار مبتلا ,انجمن متخصصان بیماری ,
  دبیر انجمن متخصصان بیماری های عفونی :90 تا 100 هزار بیمار مبتلا به اچ آی وی /ایدز در کشور وجود دارد

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر